Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

VII ogólnopolska konferencja Kultura i turystyka – miejsca spotkań

Konferencja Kultura i turystyka logotyp 223 x 108Do 30 czerwca można nadsyłać propozycje tematów oraz formularze prelegentów na VII Ogólnopolską Konferencję „Kultura i Turystyka – miejsca spotkań”, która odbędzie się 6 i 7 listopada 2013 roku, w Hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi.

Konferencja ma formę dyskusji na temat możliwości współpracy między sektorem turystycznym a kultury. Analizie poddane zostaną obiekty z listy UNESCO i TICCIH (Światowe Dziedzictwo Przemysłowe), muzea, galerie, teatry, parki rozrywki, centra nauki i techniki, handlowo-rozrywkowe etc.

Mat. organizatora

„Warto podkreślić, iż wydarzenie to ma charakter interdyscyplinarny i jest ciekawym połączeniem teorii z praktyką. Każdego roku do współpracy zapraszani są uznani eksperci z kraju i z zagranicy, prezentowane są przykłady dobrych praktyk, które z powodzeniem można przenosić na lokalne rynki. Konferencja jest również okazją do integracji i budowania relacji pomiędzy branżą turystyczną i kulturalną, miejscem gdzie artykułowane są wzajemne potrzeby i oczekiwania”

(Cytat za: oficjalną stroną Konferencji „Kultura i turystyka”).

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego oraz Instytut Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego do udziału w Konferencji zapraszają wszystkich zainteresowanych tematyką i sympatyków wydarzenia.

Wyslij ten post emailem
wolontariuszka
Agata Tyrała

Autorką tekstu jest wolontariuszka Małopolskiego Instytutu Kultury.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *