Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

VII ogólnopolska konferencja Kultura i turystyka – miejsca spotkań

Konferencja Kultura i turystyka logotyp 223 x 108Do 30 czerwca można nadsyłać propozycje tematów oraz formularze prelegentów na VII Ogólnopolską Konferencję „Kultura i Turystyka – miejsca spotkań”, która odbędzie się 6 i 7 listopada 2013 roku, w Hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi.

Konferencja ma formę dyskusji na temat możliwości współpracy między sektorem turystycznym a kultury. Analizie poddane zostaną obiekty z listy UNESCO i TICCIH (Światowe Dziedzictwo Przemysłowe), muzea, galerie, teatry, parki rozrywki, centra nauki i techniki, handlowo-rozrywkowe etc.

Mat. organizatora

„Warto podkreślić, iż wydarzenie to ma charakter interdyscyplinarny i jest ciekawym połączeniem teorii z praktyką. Każdego roku do współpracy zapraszani są uznani eksperci z kraju i z zagranicy, prezentowane są przykłady dobrych praktyk, które z powodzeniem można przenosić na lokalne rynki. Konferencja jest również okazją do integracji i budowania relacji pomiędzy branżą turystyczną i kulturalną, miejscem gdzie artykułowane są wzajemne potrzeby i oczekiwania”

(Cytat za: oficjalną stroną Konferencji „Kultura i turystyka”).

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego oraz Instytut Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego do udziału w Konferencji zapraszają wszystkich zainteresowanych tematyką i sympatyków wydarzenia.

Wyslij ten post emailem
wolontariuszka
Agata Tyrała

Autorką tekstu jest wolontariuszka Małopolskiego Instytutu Kultury.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *