Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Cykl koncertów Muzyka zaklęta w drewnie

Szlak Architektury Drewnianej (woj. małopolskie) logotyp 223 x 108Muzyka zaklęta w drewnie to cykl plenerowych koncertów, od siedmiu lat organizowanych przez Małopolską Organizację Turystyczną.

Odbywają się one w niedzielne popołudnia (czerwiec–sierpień), w scenerii małopolskich zabytków tworzących Szlak Architektury Drewnianej.

Tegoroczna edycja wydarzenia będzie szczególna ze względu na jubileusz 10-lecia wpisania drewnianych kościołów południowej Polski na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Należą do nich: kościół pw. św. Michała Archanioła w Binarowej, kościół pw. św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim, kościół pw. św. Leonarda w Lipnicy Murowanej oraz kościół pw. św. św. Filipa i Jakuba w Sękowej.

Mat. organizatora

Inauguracyjny koncert Muzyki zaklętej w drewnie odbędzie się 25 maja 2013 r. o godzinie 17.00 przed kościołem pw. św. Leonarda w Lipnicy Murowanej. Będzie to recital Mieczysława Szcześniaka, zdobywcy Bursztynowego Słowika i wielu innych nagród.

Kościół pw. św. Leonarda w Lipnicy Murowanej, fot. K. Fidyk

Urząd Gminy oraz gospodarz wydarzenia – kościół pw. św. Leonarda w Lipnicy Murowanej – zapraszają także na uroczystość w ramach obchodów jubileuszu 10-lecia wpisania kościoła na Listę UNESCO. Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym będą XV Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego. Wejdź na szlak! (25–26 maja), podczas których prezentowane będą trzy z kościołów wpisanych na Listę UNESCO (Lipnica Murowana, Binarowa, Sękowa) oraz małopolskie dwory w: Nawojowej Górze, Płazie oraz Gorzeniu Górnym.

Program koncertów Muzyka zaklęta w drewnie
Program XV Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Wejdź na szlak!

Wstęp na wszystkie koncerty oraz do obiektów prezentowanych podczas Dni Dziedzictwa jest bezpłatny.

Fot. K. Fidyk (MIK)

Wyslij ten post emailem
wolontariuszka
Agata Tyrała

Autorką tekstu jest wolontariuszka Małopolskiego Instytutu Kultury.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *