Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Otwarte Zabytki – cyfrowa gra miejska

Otwarte zabytki logotyp 223 x 108W sobotę, 27 października 2012 r. w Warszawie w ramach festiwalu Kultura 2.0. odbędzie się cyfrowa gra miejska – Otwarte zabytki. Zadaniem uczestników będzie dotarcie w wyznaczone miejsce, uzupełnienie profilu jednego z warszawskich zabytków na stronie otwartezabytki.pl oraz zaprezentowanie go w finale pozostałym graczom. Podczas gry na uczestników czekają wskazówki i zadania, które otrzymają od zabytkowych agentów specjalnych.

 

Otwarte zabytki to projekt Centrum Cyfrowego, którego celem jest stworzenie otwartego, obywatelskiego katalogu polskich zabytków. W efekcie powstanie portal, dzięki któremu będzie można m.in. tworzyć trasy wycieczek, poznawać historię swojej okolicy, monitorować stan zabytków, dodawać zdjęcia i opisy.

(Cytat za: oficjalną stroną festiwalu)

Gra rozpocznie się o godz. 10.00, jednak wcześniej należy się zarejestrować (warsztaty@nina.gov.pl). Do udziału w grze można zgłaszać się zespołami.

W trakcie gry, która odbędzie się podczas festiwalu zawodnicy zostaną poproszeni o dotarcie w wyznaczone miejsce, uzupełnienie profilu jednego z warszawskich zabytków na otwartezabytki.pl i zaprezentowanie go w finale pozostałym uczestnikom.

Po drodze na graczy czekają specjalne wskazówki i zadania, które otrzymają od zabytkowych agentów specjalnych.

(Cytat za: oficjalną stroną festiwalu)

Program festiwalu Kultura 2.0.

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *