Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Międzynarodowy Festiwal Gier Let’s play Poznań

Let's play Poznań logotyp 223 x 108Od 22 do 28 października 2012 r. w Poznaniu trwa Międzynarodowy Festiwal Gier Let’s play Poznań. W najbliższym tygodniu centrum stolicy Wielkopolski stanie się gigantyczną planszą do gry. Uczestnicy, po wcześniejszym zarejestrowaniu się, będą mogli wziąć udział w prawie 40 różnych rozgrywkach. Kulminacją festiwalu będzie gra finałowa, która odbędzie się w 28 października o 13.00.

Podczas festiwalu będzie można zagrać w:

  • gry miejskie,
  • gry do samodzielnej zabawy,
  • plenerowe gry planszowe,
  • gry rekreacyjne,
  • gry planszowe w wersji tradycyjnej,
  • gry komputerowe.

Międzynarodowy Festiwal Gier Let’s play Poznań to pilotażowa edycja Festiwalu organizowanego przez Poznańską Lokalna Organizację Turystyczną, który ma stać się wielkim świętem miłośników gier miejskich. W ramach tygodniowego Festiwalu (22-28 października) odbędą się warsztaty dla zespołów tworzących gry miejskie oraz zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt gier w przestrzeni publicznej Poznania.

(Cytat za: oficjalnym komunikatem prasowym)

Oprócz wielu rozgrywek, organizatorzy przygotowali też serię warsztatów, dla osób chcących poznać mechanikę i zasady tworzenia gier.

Warsztaty dedykowane są amatorom i profesjonalistom zajmującym się grami miejskimi. W czasie ich trwania (22-28 października) uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak organizować gry miejskie, a efektem ich pracy będą gry stworzone przez międzynarodowe zespoły. Gry te zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności w weekend 26-28 października. W ramach festiwalu zostanie rozegranych także wiele gier miejskich przygotowanych przez organizatorów. Codziennie do dyspozycji graczy będą także karty startowe do gier miejskich bezobsługowych.

(Cytat za: oficjalnym komunikatem prasowym)

Program festiwalu

Mapa wydarzeń festiwalowych

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *