Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Konferencja Turystyka w humanistycznej perspektywie. Jakość życia w kulturowych przestrzeniach podróżowania

Konferencja Turystyka w humanistycznej perspektywie logotyp 223 x 10823 i 24 października 2012 r. w Poznaniu odbędzie się V Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu Turystyka w humanistycznej perspektywie. Jakość życia w kulturowych przestrzeniach podróżowania, której organizatorem jest Zakład Kulturowych Podstaw Turystyki Wydziału Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu.

Zakres tematyczny konferencji:

W obszarze naszych zainteresowań badawczych leży świat kultury podróżowania turystów, z ich stylem życia, motywacjami, preferencjami, potencjałem kulturowym, a także świat mieszkańców-gospodarzy, w ich otoczeniu przyrodniczo-ku1turowym. Proponujemy refleksję badawczą, poświęconą jakości życia, umiejscowić w następujących obszarach tematycznych:

  • kulturowe uwarunkowania zmian jakości życia turystów w świecie ponowoczesnym;
  • kultura podróżowania i styl życia w podróży;
  • przemiany tożsamości kulturowej w następstwie interakcji pomiędzy turystami i społecznościami przyjmującymi turystów;
  • autentyczność i inscenizacja w procesie zmiany jakości doświadczenia turystycznego;
  • podróże kulturowe w przełamywaniu barier i stereotypów;
  • jakość życia w procesie realizacji zrównoważonego rozwoju turystyki kulturowej.

(Cytat za: Aktualności Turystyczne)

Program konferencji

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *