Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Wielkie Odkrywanie Małopolski 2012 – wyniki plebiscytu

Wielkie Odkrywanie Małopolski logotyp 223 x 1085 października 2012 r., podczas Małopolskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki, w Muszynie Zdroju ogłoszono wyniki 13. edycji konkursu Wielkie Odkrywanie Małopolski.

Organizatorem plebiscytu jest redakcja „Gazety Krakowskiej” wraz ze współpracującymi z nią: Samorządem Województwa Małopolskiego, Polską Organizacją Turystyczną, Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego, Małopolską Organizacją Turystyczną, Radiem Kraków oraz Telewizją Polską Oddział w Krakowie.

Celem konkursu jest wyłonienie i promocja najciekawszych oraz najbardziej wartościowych ofert turystycznych. W plebiscycie mogą wziąć udział jako kandydatury miejscowości/gminy, inwestycje zwiększające atrakcyjność turystyczną regionu zakończone w latach 2010 – 2012, atrakcje/oferty turystyczne, obiekty noclegowe, obiekty gastronomiczne, gospodarstwa agroturystyczne i wydarzenia kulturalne, artystyczne, sportowe itp. z terenu całej Małopolski, zgłoszone do konkursu przez czytelników, telewidzów, radiosłuchaczy i internautów.

(Cytat za: Wrota Małopolski)

Wyniki plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski 2012

Kategoria MIEJSCOWOŚĆ, GMINA:
Grand Prix – Miasto i Gmina Szczawnica

Wyróżnienia:

  • Zakopane,
  • Tarnów.

Nagroda Specjalna Kapituły:

  • Muszyna Zdrój.

Kolejne miejsca:

  • Biecz,
  • Tymbark,
  • Limanowa,
  • gmina Zabierzów,
  • Dąbrowa Tarnowska,
  • Ciężkowice,
  • Zator,
  • Piwniczna Zdrój,
  • gmina Zielonki,
  • Nowy Wiśnicz,
  • Gorlice,
  • Niepołomice,
  • Myślenice,
  • Nowy Sącz,
  • Wieliczka.

Kategoria INWESTYCJA ZWIĘKSZAJĄCA ATRAKCYJNOŚĆ TURYSTYCZNĄ:
Laureat: Szczawnica – nowa promenada nad Grajcarkiem

Wyróżnienia:

Nagrody Specjalne Kapituły:

Kolejne miejsca:

  • Kraków – Muzeum Armii Krajowej – Rewaloryzacja i adaptacja budynku,
  • Kraków – Podziemia Rynku,
  • Rabka – odnowiony park,
  • Nowy Sącz – rewaloryzacja zabytkowego układu przestrzennego Starówki,
  • Piwniczna-Zdrój – kąpielisko na Radwanowie,
  • Kraków – Muzeum Lotnictwa – Budowa Lotniczego Parku Kulturowego,
  • „Zielone Schroniska” w Tatrach Polskich,
  • Białka Tatrzańska – terma Bania,
  • Szczawnica – rewitalizacja uzdrowiskowego Parku Dolnego w Szczawnicy wraz z elementami małej architektury uzdrowiskowej,
  • Wygiełzów – amfiteatr,
  • Jurgów – rozbudowa stacji narciarskiej Hawrań w Jurgowie,
  • Kacwin – budowa dwóch budynków z apartamentami dla turystów.

Kategoria ATRAKCJA TURYSTYCZNA:
Laureat: Sobolów, pow. bocheński – odnowiony kościół z XVI w.

Wyróżnienia:

  • Szczawnica-Jaworki – odremontowany kościółek pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela,
  • Spływ łodziami Doliną Popradu.

Nagroda Specjalna Kapituły:

  • Regietów – stadnina Konic huculskich „GŁADYSZÓW”.

Kolejne miejsca:

Kategoria WYDARZENIE:
Laureat: Pienińskie lato

Wyróżnienia:

  • Zakopane – Wiosna Jazzowa,
  • Tarnów – Cztery Talie Roku.

Nagroda Specjalna Kapituły:

  • Oświęcim – Life Festiwal

Kolejne miejsca:

  • Wysowa Zdrój – Święto Rydza,
  • Kraków – Święto Chleba,
  • Kraków – Festiwal Kultury Żydowskiej,
  • Zakopane – Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem,
  • Jamna – Festiwal Piosenki Turystycznej Pod Słońce,
  • Kraków – XVI Letni Festiwal Operowy,
  • Bukowina Tatrzańska – Góralski Karnawał,
  • Muzyka zaklęta w drewnie – Otwarty Szlak Architektury Drewnianej,
  • Wieliczka – Summer Music Festival,
  • Kraków – II Noc Synagog,
  • Wygiełzów – Festiwal ETNOmania 2012,
  • Zakopane – Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”.

Kategoria BAZA NOCLEGOWA:
Laureat: Nowy Sącz – Hotel Beskid

Wyróżnienia:

  • Dąbrowa Tarnowska – Hotel Cristal Park,
  • Niedzica – Chata Spiska.

Nagroda Specjalna Kapituły:

  • Nowe Brzesko – Pałac Śmiłowice.

Kolejne miejsca:

  • Szczawnica – willa Hamernik,
  • Mszana Dolna – hotel Folwark Stara Winiarnia,
  • Bukowina Tatrzańska – pokoje gościnne Na Wierchu,
  • Kosarzyska – Stanica Harcerska,
  • Lanckorona – hotel Modrzewiówka,
  • Szczawnica – hotel Modrzewie,
  • Chyszówki – pokoje gościnne Pod Groniem,
  • Kraków – hotel Maksymilian,
  • Niedzica – Chata z Kir,
  • Łapsze Niżne – pensjonat Tajemniczy Ogród,
  • Kraków – hotel Kossak,
  • Chrzanów – hotel Platan,
  • Krynica-Zdrój – pensjonat Gaborek,
  • Zakopane – hotel Grand Nosalowy Dwór,
  • Kraków – Best Western Old Town,
  • Kraków – hotel QUEEN BOUTIQUE,
  • Wierchomla – hotel Wierchomla SKI& SPA Resort.

Kategoria BAZA GASTRONOMICZNA:
Laureat: Tarnów -restauracja Dworek Modrzewiowy hotelu Cristal Park

Wyróżnienia:

  • Tarnów – restauracja U Włocha,
  • Krościenko nad Dunajcem – zajazd „Pasterniki”.

Kolejne miejsca:

  • Wieliczka – Cafe Piano,
  • Kochanów – restauracja Kochanów,
  • Jordanów – zajazd Przystań u Lipy,
  • Szczawnica – Helenka,
  • Tymbark – Zajazd pod Jodłową Górą,
  • Biały Dunajec – karczma U Furtoka,
  • Kraków – restauracja-pizzeria Sicilia,
  • Rabka – restauracja Siwy Dym,
  • Zakopane – karczma U Wnuka,
  • Nowy Sącz – pizzeria Bartolini,
  • Spytkowice – Karczma Rusnakówka,
  • Zakopane – karczma Zapiecek,
  • Lanckorona – Cafe Pensjonat.

Kategoria AGROTURYSTYKA:
Laureat: Jamna – Chatka Włóczykija

Wyróżnienia:

  • Izby – Dom na łąkach,
  • Tylicz – u Grzegorza.

Kolejne miejsca:

  • Rytro – Cyrla,
  • Tymbark – Tęczowa Zagroda,
  • Małe Ciche – Tajgołka,
  • Stadnina Botoja,
  • Tymbark – Maria Smoter,
  • Nielepice – stadnina koni,
  • Czorsztyn – Willa Jasna,
  • Lipnica Wielka – Nasze Oczko,
  • Tymbark – Janina Pazdan,
  • Podłopień – Krystyna Kordeczka.
Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>