Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

„Muzyka zaklęta w drewnie” – koncert na Szlaku Architektury Drewnianej (Sękowa)

Szlak Architektury Drewnianej (woj. małopolskie) logotyp 223 x 10829 lipca 2012 r., o godz. 17.00 w kościele pw. św. św. Filipa i Jakuba Apostołów w Sękowej odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu „Muzyka zaklęta w drewnie” – koncerty na Szlaku Architektury Drewnianej.

W drewnianym kościele, wpisanym na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO, odbędzie się koncert zatytułowany „Światy” – poezja Hanki Wójciak w oprawie world music.

Mat. organizatora

Górale mają naturalną potrzebę wyrażania siebie poprzez muzykę. Góralszczyzna to Hanki korzenie, a więc naturalne i ważne, ale nie jedyne, źródło inspiracji. Pisząc teksty wykorzystuje ona gwarę, archaizmy, stylizację ludową, czasem z kolei przenosi akcenty, tak, że powstają jakby nowe słowa.
Hanka komponując sięga po orientalne skale, improwizuje wykorzystując techniki śpiewu gardłowego z Mongolii i Tuvy, uczy się naśladować ptaki.
Śpiewa o zwykłych, ludzkich radościach i smutkach. O tęsknocie, czekaniu, kochaniu, nadziei.

(Cytat za: oficjalna strona wydarzenia)

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Organizatorem cyklu jest Małopolska Organizacja Turystyczna (operator Szlaku Architektury Drewnianej).

Informacja o cyklu koncertów „Muzyka zaklęta w drewnie”

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *