Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Międzynarodowe Targi Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej

Targi Dziedzictwa Przemysłowego logotyp 223 x 10811 i 12 maja miłośnicy dziedzictwa przemysłowego z pewnością odwiedzą Międzynarodowe Targi Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej, które odbywają się w Zabrzu (Hala MOSIR, ul. Matejki 6).

Do udziału w Targach zapraszamy przedstawicieli instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego: kopalń udostępnionych do zwiedzania przez turystów, szlaków turystyki poprzemysłowej, browarów otwartych dla ruchu turystycznego, winnic i winiarni, szlaków rękodzieła artystycznego, fabryk spożywczych otwartych dla turystów, palarni kawy, producentów biżuterii, zakładów jubilerskich udostępnionych dla ruchu turystycznego, producentów perfum, jak również jaskiń otwartych dla turystyki, podziemnych szlaków turystycznych, fortyfikacji oraz przedstawicieli miast, regionów i wydawnictw turystycznych.

(Cytat za: oficjalną stroną projektu)

Dodatkową atrakcją, przygotowaną specjalnie na Targi jest IV odsłona gry miejskiej Inwazja w sercu Śląska.

Tegoroczna gra miejska w Zabrzu będzie pierwszą na Śląsku grą typu scavenger hunt.
Scavenger hunt (w wolnym tłumaczeniu „łowcy rupieci”) to forma zabawy popularna w Stanach Zjednoczonych. Zasady są bardzo proste. Podstawą gry jest lista. Na liście znajdują się różnego rodzaju zadania, w tym: przedmioty do zdobycia, osoby do odnalezienia, pytania do odpowiedzenia, czy miejsca do zidentyfikowania na podstawie wskazówek. Każde zadanie ma wartość punktową. Zwycięża uczestnik lub zespół, któremu w wyznaczonym, ograniczonym czasie uda się zdobyć najwięcej punktów.
Jedną z najbardziej znanych amerykańskich imprez scavenger hunt organizują co roku studenci Uniwersytetu w Chicago. Impreza trwa cztery dni, a uczestnicy wybierają zadania do wykonania spośród listy kilkuset zwariowanych wyzwań.

(Cytat za: oficjalną stroną projektu)

 

Program Targów

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *