Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

MSIT – Małopolski System Informacji Turystycznej

MSIT logotyp 223 x 108Małopolski System Informacji Turystycznej to nowoczesny system zintegrowanych w warstwie analogowej i cyfrowej 34 jednostek Informacji Turystycznej (IT), realizowany w partnerstwie z 25 gminami i powiatami z Małopolski, w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Małopolski System Informacji Turystycznej jest kluczem do odkrywania Małopolski. Dzięki projektowi, współfinansowanemu ze środków unijnych, Małopolska staje się bliższa turyście. W punktach Informacji Turystycznej można zasięgnąć informacji, która umożliwi zaplanowanie trasy zgodnie z osobistymi oczekiwaniami i zainteresowaniami turysty.

(Cytat za: oficjalną stroną projektu)

Główne założenie projektu Małopolski System Informacji Turystycznej to podniesienie konkurencyjności turystycznej regionu.

Korzyści:

  • wysoka jakość usług i stopnia satysfakcji turystów,
  • dostarczenie kompleksowej i rzetelnej informacji jako elementu aktywnej polityki marketingowej i promocyjnej regionu,
  • dostosowanie informacji turystycznej (IT) do europejskich standardów oraz ujednolicenie standardu IT w całym województwie,
  • wzrost liczby osób korzystających z usług informacji turystycznej,
  • zwiększenie stopnia dostępności informacji turystycznej, również dla osób niepełnosprawnych,
  • zwiększenie stopnia wykorzystania atrakcyjności turystycznej województwa w sposób zrównoważony.

 

Mapa punktów MSIT

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *