Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Mapa atrakcji turystycznych województwa małopolskiego

Województwo Małopolskie logotyp 223 x 108Polecamy aplikację udostępnioną przez Województwo Małopolskie prezentującą atrakcje turystyczne regionu. Na interaktywnej mapie zostały umieszczone najważniejsze zabytki i charakterystyczne miejsca w Małopolsce, które polecane są turystom. Prezentacja każdej z atrakcji wzbogacona jest fotografią, krótkim opisem oraz linkiem do odpowiedniej strony internetowej.

Województwo małopolskie charakteryzuje duża różnorodność rzeźby terenu, budowy geologicznej, warunków klimatycznych, hydrologicznych i glebowych. Stwarza to dogodne warunki bytowania dla wielu gatunków roślin, zwierząt i grzybów o różnorodnych wymaganiach siedliskowych i decyduje o dużej, rzadko spotykanej w skali kraju różnorodności biologicznej.

(Cytat za: oficjalną stroną projektu)

Miłośnicy kuchni regionalnej mogą zaplanować wycieczkę kulinarną śladem „Małopolskich Przysmaków”.

Mapa atrakcji województwa małopolskiego, mat. Wydział Promocji i Turystyki UMWM

Mapa atrakcji województwa małopolskiego, mat. Wydział Promocji i Turystyki UMWM

Mapa atrakcji województwa małopolskiego, mat. Wydział Promocji i Turystyki UMWM

Mapa atrakcji województwa małopolskiego, mat. Wydział Promocji i Turystyki UMWM

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

 • Ola Kipiel pisze:

  Witam 🙂 Czy jest możliwość wykorzystania jednej z map małopolski na swoim blogu? Oczywiście pod zdjęciem podpisze skąd pochodzi grafika 🙂 Prowadzę blog w którym opisuje swoje wycieczki po Małopolsce i chciałabym dodawać pinezki w miejscach których już byliśmy 🙂

 • Maja Sz. pisze:

  Dzień dobry! 🙂 Czy istnieje jeszcze możliwość kupienia lub dostania takich pocztówek?

 • Hanna Rychwalska pisze:

  Witam!
  Czy jest możliwość zakupienia prezentowanych pocztówek, kolekcjonuje pocztówki z mapkami i chętnie widziałabym je w swoim zbiorze

  • Karolina Fidyk pisze:

   Pocztówki ilustrujące atrakcje turystyczne województwa małopolskiego udostępnione w serwisie Szlaki Małopolski są materiałem promocyjnym, którego wydawcą jest Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *