Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Mapa atrakcji turystycznych województwa małopolskiego


Polecamy aplikację udostępnioną przez Województwo Małopolskie prezentującą atrakcje turystyczne regionu. Na interaktywnej mapie zostały umieszczone najważniejsze zabytki i charakterystyczne miejsca w Małopolsce, które polecane są turystom. Prezentacja każdej z atrakcji wzbogacona jest fotografią, krótkim opisem oraz linkiem do odpowiedniej strony internetowej.

Dla miłośników przyrody została przygotowana mapa Małopolska Przyroda.

Województwo małopolskie charakteryzuje duża różnorodność rzeźby terenu, budowy geologicznej, warunków klimatycznych, hydrologicznych i glebowych. Stwarza to dogodne warunki bytowania dla wielu gatunków roślin, zwierząt i grzybów o różnorodnych wymaganiach siedliskowych i decyduje o dużej, rzadko spotykanej w skali kraju różnorodności biologicznej.

(Cytat za: oficjalną stroną projektu)

Miłośnicy kuchni regionalnej mogą zaplanować wycieczkę kulinarną śladem „Małopolskich Przysmaków”.

I jeszcze seria pocztówek z Małopolski:

Małopolska Innowacyjna

Małopolska Latem

Małopolska Zimą

Wyslij ten post emailem
Wersja do druku
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

 • Ola Kipiel pisze:

  Witam :) Czy jest możliwość wykorzystania jednej z map małopolski na swoim blogu? Oczywiście pod zdjęciem podpisze skąd pochodzi grafika :) Prowadzę blog w którym opisuje swoje wycieczki po Małopolsce i chciałabym dodawać pinezki w miejscach których już byliśmy :)

 • Maja Sz. pisze:

  Dzień dobry! :) Czy istnieje jeszcze możliwość kupienia lub dostania takich pocztówek?

 • Hanna Rychwalska pisze:

  Witam!
  Czy jest możliwość zakupienia prezentowanych pocztówek, kolekcjonuje pocztówki z mapkami i chętnie widziałabym je w swoim zbiorze

  • Karolina Fidyk pisze:

   Pocztówki ilustrujące atrakcje turystyczne województwa małopolskiego udostępnione w serwisie Szlaki Małopolski są materiałem promocyjnym, którego wydawcą jest Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>