Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

„Muzyka zaklęta w drewnie” na Szlaku Architektury Drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej (woj. małopolskie) logotyp 223 x 108W ubiegłą niedzielę (12 czerwca) rozpoczęła się piąta edycja koncertów „Muzyka zaklęta w drewnie” na Szlaku Architektury Drewnianej. Podczas kolejnych niedziel, aż do końca sierpnia, w małopolskich, drewnianych świątyniach będą odbywać się bezpłatne koncerty.

Tego lata program koncertów jest wyjątkowo różnorodny, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Oprócz muzyki dawnej i dźwięku klasycznych, zabytkowych instrumentów, proponujemy również współczesne brzmienia; na przykład jazz w wykonaniu Jarosława Śmietany.

(Cytat za: oficjalną stroną wydarzenia)

Program wydarzenia „Muzyka zaklęta w drewnie”

Dodatkowo, aż do 15 października 33 obiekty szlaku, przede wszystkim kościoły i cerkwie, będą udostępnione do zwiedzania przez turystów w ramach projektu „Otwarty Szlak Architektury Drewnianej”.

Godziny otwarcia obiektów:

  • środa, godz. 9.00–18.00
  • czwartek, godz. 09.00–18.00
  • piątek, godz. 09.00–18.00
  • sobota, godz. 09.00–18.00
  • niedziela, godz. 12.00–16.00

Szczegółowe informacje o projekcie „Otwarty Szlak Architektury Drewnianej”

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *