Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Dni Otwartych Pracowni na Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła

Szlak Rzemiosła logotyp 223 x 108Szlak Tradycyjnego Rzemiosła zaprasza wszystkich miłośników sztuki ludowej na jednodniowe spotkania z artystami w ich pracowniach. W programie przewidziano: warsztaty rzemiosła, gry i zabawy dla dzieci, kiermasz rękodzieła, spotkanie z kuchnią regionalną oraz muzyką folkową.

Zachęcamy do indywidualnych odwiedzin u twórców – wystarczy zadzwonić do wybranej osoby, a następnie umówić się na warsztaty czy zwiedzanie pracowni. Mamy także propozycję dla tych bardziej nieśmiałych: tego lata w 20 wybranych pracowniach odbędą się Dni Otwarte. W zależności od charakteru rzemiosła, twórcy będą czekali cały dzień na Wasze odwiedziny lub będzie można wziąć udział w warsztatach po wcześniejszym zapisie. Pierwsze spotkania, na trasie krakowskiej, już w czerwcu! Chętnych do nauki ceramiki, garncarstwa, rzeźby czy wikliniarstwa zachęcamy do zapisania się na nie już teraz (drogą mailową fundacja@nadwyraz.pl).

(Cytat za: oficjalną stroną szlaku)

Pierwszy warsztat odbędzie się 11 czerwca (sobota) w godz. 11:00-14:00 w pracowni ceramicznej Agnieszki Góral w Zabierzowie Bocheńskim.

Kalendarz Dni Otwartych Pracowni

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *