Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Industriada 2011

Szlak Zabytków techniki logotyp 223 x 108W najbliższą sobotę polecamy wycieczkę do województwa śląskiego na święto Szlaku Zabytków TechnikiIndustriadę 2011. W ramach przedsięwzięcia przygotowano warsztaty, pokazy, wystawy i inne wydarzenia, które odbędą się w ponad 20 miastach województwa śląskiego. Industriada jest elementem działań związanych z komercjalizacją i wdrażaniem planu marketingowego dla Szlaku Zabytków Techniki.

Miniony rok był wyjątkowy dla Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. W styczniu 2010 r. ten sieciowy produkt turystyczny stał się częścią Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego (ERIH), a trzy spośród obiektów należących do SZT wybrane zostały jako jego punkty kotwiczne. Warto dodać, że ERIH to stowarzyszenie łączące najważniejsze zabytki techniki dla industrialnej historii naszego kontynentu.

(Cytat za: www.insilesia.pl)


Program wydarzenia

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *