Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Szlak Renesansu 2010

Szlak Renesansu w Małopolsce logotyp 223 x 108Stowarzyszenie Willa Decjusza oraz organizacje partnerskie zapraszają na Szlak Renesansu w Małopolsce, który promuje renesansowe dziedzictwo kulturowe w Województwie Małopolskim.

Region Małopolski obfituje w zabytki. Niektóre nie zostały dotychczas przedstawione szerokiej publiczności. Zamierzeniem naszego projektu pt. Szlak Renesansu w Małopolsce jest przygotowanie renesansowych budowli do otwarcia dla mieszkańców i turystów, opracowanie ich jednolitej identyfikacji promocyjnej oraz stworzenie programu udostępniania ich dla zwiedzających. Służyć temu będą seminaria z udziałem właścicieli i/lub managerów wybranych zabytków oraz przedstawicieli samorządów lokalnych. W ramach projektu w obiektach organizowane będą Spotkania z kulturą Renesansu z towarzyszącymi im wydarzeniami artystycznymi. Cyklicznie odbywające się koncerty muzyki dawnej, pokazy tańców historycznych oraz spotkania literackie i wystawy staną się podstawą do stworzenia wieloletnich programów działalności kulturalnej poszczególnych obiektów oraz wypracowania atrakcyjnych form prezentacji zabytków.

(Cytat za oficjalną stroną projektu)
Program edycji 2010:

  • 14 listopada – spacer po renesansowym Krakowie,
  • 21 listopada – Tarnów (Ratusz, renesansowe kamienice przy Rynku, monumentalne nagrobki w Katedrze), Dwór Obronny w Szymbarku,
  • 28 listopada – Lamus w Branicach, Opactwo Cystersów w Mogile, Zamek w Suchej Beskidzkiej,
  • 30 listopada – seminarium podsumowujące projekt w Willi Decjusza, połączone ze zwiedzaniem obiektu.
Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *