Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Markowe szlaki w „Polityce”

Już po raz drugi tygodnik „Polityka” przedstawia szlaki kulturowe opracowane przez Marka Henzlera. W zeszłym roku na łamach gazety ukazały się propozycje podróżowania po:

Zamek w Malborku, fot. Jan Jerszyński (Wikipedia)

W ostatnim numerze tygodnika można przeczytać o propozycji podróży śladem zamków krzyżackich. Autor zachęca do odwiedzenia zamków lub pozostałości po krzyżackich siedzibach m. in. w Lęborku, Bytowie i Człuchowie, Bobrownikach, Chełmnie, Świeciu, Brodnicy czy Gniewie.

Opisowi szlaku, który zlokalizowany jest na terenie województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego towarzyszy praktyczny przewodnik zawierający informacje o adresach, cenach wstępu do polecanych zabytków.

 

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *