Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Industriada na Szlaku Zabytków Techniki (woj. śląskie)

Szlak Zabytków techniki logotyp 223 x 108W najbliższą sobotę, 12 czerwca w 23 miastach województwa śląskiego odbędzie się pierwsza Industriada, czyli święto Szlaku Zabytków Techniki.

Na szlaku znajdują się obecnie 32 najciekawsze obiekty dziedzictwa przemysłowego – zabytki techniki i miejsca związane z przemysłową historią regionu. Szlak Zabytków Techniki funkcjonuje od 2004 roku, a Industriada ma być zwieńczeniem dwuletnich działań związanych z komercjalizacją i wdrażaniem planu marketingowego dla szlaku.

Industriada to koncerty, wystawy, zawody sportowe, prezentacje, wykłady i degustacje. Specjalnie na tę okazję uruchomione zostaną stare maszyny, a pracownicy założą historyczne stroje. Industriada to także wiele konkursów z nagrodami i zabawy dla dzieci.

(Cytat za: www.industriada.pl)

Hasło tegorocznej Industriady: „Wejdź do świata, gdzie technika jest tak żywa” promują postacie stylizowane na maskotki – Zoboty – zabytkowe roboty nawiązujące kształtem, wyglądem i imionami do różnych gałęzi techniki.

 

Projekt zrealizowany został przez Wydział Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. W procesie tworzenia Szlaku uczestniczyły także Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach oraz Śląska Organizacja Turystyczna.

Program w formacie PDF

 

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *