Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Otwarty Szlak Architektury Drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej (woj. małopolskie) logotyp 223 x 108Od 1 maja do 30 września 2010 r. w ramach projektu Otwarty Szlak Architektury Drewnianej będzie możliwość zwiedzania 50 sakralnych obiektów drewnianych. Organizatorzy przedsięwzięcia proponują kilka tras zwiedzania świątyń:

  • krakowska,
  • limanowska,
  • podhalańska,
  • tarnowska,
  • wadowicka
  • nowosądecko-gorlicka.

Obiekty udostępnione do zwiedzania w ramach projektu „Otwarty Szlak Architektury Drewnianej”

 

Oprócz zwiedzania poszczególnych obiektów na szlaku organizatorzy przygotowali także dodatkowe przedsięwzięcie zatytułowane „Muzyka zaklęta w drewnie”.

W okresie 27 czerwca – 11 września 2010 r. w wybranych kościołach Małopolski, znajdujących się na Szlaku Architektury Drewnianej odbędzie się cykl 12 koncertów. Pierwszy koncert z tego cyklu będzie miał miejsce 27 czerwca br. w Kościele pw. św. Leonarda w Lipnicy Murowanej. Kolejne koncerty, na które wstęp jest bezpłatny, odbywać się będą w każdą kolejną sobotę.

(Cytat za: oficjalną stroną wydarzenia)

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *