Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Wykorzystanie szlaków kulturowych w rozwoju lokalnym

Szlaki Małopolski logotyp 223 x108Tworzenie szlaków kulturowych wpływa na rozwój lokalnypoprzez zwiększanie ruchu turystycznego. Zaproponowanie spójnej oferty tematycznej łączącej kilka miejscowości w regionie, połączone z intensywną promocją takiego przedsięwzięcia, sprawia, że staje się ona produktem turystyczno-kulturowym, chętniej wybieranym przez zwiedzających. Rozwój turystyki staje się stymulatorem rozwoju lokalnego i przyczynia się do wzmocnienia rynku usług turystycznych, a tym samym zwiększenia dochodów mieszkańców poprzez powstawanie miejsc pracy (obsługa turystów, praca w branży hotelowej i gastronomicznej) oraz tworzenie nowych podmiotów działających w tym obszarze.

 

Wzrost ruchu turystycznego w regionie powoduje też zwiększone zainteresowanie lokalnymi wyrobami, produktami, ofertą kulturalną. Rzemieślnicy, artyści, lokalni wytwórcy tworząc grupy partnerskie, mogą uatrakcyjnić swoją ofertę, mają ułatwiony dostęp do rynku zbytu. Szlak kulturowy pełni rolę impulsu, mającego za zadanie przyciągnąć turystów.

Trasy szlaków kulturowych łączą obiekty, które są rozmieszczone w różnych regionach i mikroregionach. Poprzez funkcjonowanie w ramach jednego projektu następuje zbliżenie regionów i mikroregionów oraz wymiana kulturalna pomiędzy nimi.

 

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *